Sekrety długowieczności

Leksykon Zdrowego Życia

Zdrowie

Żyj zdrowo – nie kłam

Żyj zdrowo – nie kłam

Według dr Anity E. Kelly z Uniwersytetu Notre Dame, mówienie prawdy może znacznie poprawić zdrowie każdego człowieka. Przeprowadziła ona badania mające na celu sprawdzenie, czy kłamstwo... Czytaj całość »

Sok jest dobry

Sok jest dobry!

Stojąc w supermarkecie, czytam umieszczane na opakowaniach informacje o składnikach. Sprawdzam, czy spożywane przeze mnie produkty są zdrowe i ile zawierają „chemii”. Nie tylko ja... Czytaj całość »

Miód zamiast antybiotyku

Miód zamiast antybiotyku

Lekarze bardzo często przepisują antybiotyki. Zbyt często. Robią to dlatego, że w ten sposób osiąga się szybki efekt. A w dzisiejszych czasach na tym nam bardzo zależy. Nie chcemy chorować... Czytaj całość »


Zalety picia wody z cytryną

Zalety picia wody z cytryną

Cytryny są zdrowe – chyba nie muszę nikogo przekonywać. To owoc bogaty w składniki odżywcze, takie jak wapń, potas, fosfor, magnez, witamina C. Zawiera także śladowe ilości żelaza i witaminy A. Cytryna posiada... Czytaj całość »

Pij mleko, będziesz chory

Pij mleko, będziesz chory

Mleko jest idealnym pożywieniem… dla dziecka; pod warunkiem, że pije mleko swojej matki. Krowie mleko jest wspaniałym pokarmem tylko i wyłącznie dla cielaków. Wszystko, co wiesz na... Czytaj całość »

Pokrzywa jest zdrowa

Pokrzywa jest zdrowa

Wielu ludzi uważa pokrzywę za zwyczajny chwast. Tymczasem jest ona jednym z najbardziej cenionych ziół. Zawiera wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych – jej właściwości... Czytaj całość »


Napoje gazowane a zdrowie

Napoje gazowane a zdrowie

Podczas gdy większość ludzi zapewne wie, że napoje gazowane są niezdrowe, prawdopodobnie mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo w rzeczywistości są szkodliwe. U osób... Czytaj całość »