Sekrety długowieczności

Leksykon Zdrowego Życia

Slim Fast

Slim Fast

Środki odchudzające Slim Fast należą do najbardziej znanych i popularnych na świecie. Są na tyle wartościowe, że mogą zastąpić niektóre z naszych codziennych posiłków.

Osobom marzącym o szczupłej sylwetce oferowane są odżywcze koktajle, w czterech różnych smakach do wyboru. Możemy zakupić koktajle truskawkowe, czekoladowe, waniliowe bądź kawowe. Te smaczne napoje dostępne są w wersji gotowej od razu do spożycia lub też w postaci proszku, do samodzielnego przygotowania.

Slim Fast to kolejna komercyjna dieta, w której część posiłków zastępuje się gotowymi produktami. Podobną metodę obniżania wagi u ludzi otyłych zastosowano w diecie Cambridge. Także kuracja Slim Fast bazuje na specjalnych koktajlach oraz batonach. Pomysł na dietę narodził się w czasie badań nad skutecznością posiłków płynnych w walce z nadwagą. Pierwsze środki tego typu pojawiły się już w latach pięćdziesiątych XX wieku. Obecnie produkty Slim Fast należą do powszechnie znanych i stosowanych środków odchudzających na świecie.

Jak działa dieta Slim Fast?

Plan kuracji jest bardzo prosty i wcale nie trzeba zupełnie rezygnować z tradycyjnych, zdrowych pokarmów. Dwa posiłki w ciągu dnia – śniadanie i obiad – powinno się zastąpić koktajlem Slim Fast, natomiast na kolację wolno nam zjeść normalne danie, nieprzekraczające jednak 600 kalorii.

W celu utrzymania odpowiedniego poziomu energii, dwukrotnie w ciągu dnia dozwolona jest mała przekąska, zawierająca maksymalnie 100 kalorii. Doskonale nadają się do tego batony Slim Fast, mające właśnie taką wartość kaloryczną. Do obiadu albo w formie przekąski można zjadać też warzywa lub owoce. W sumie dieta dostarcza organizmowi około 1500 kalorii każdego dnia i pozwala na utratę około 1 kilograma tygodniowo. By nie doprowadzić do odwodnienia organizmu, trzeba oczywiście dużo pić – codziennie ok. 2 litrów wody. Nieodzownym wsparciem całej kuracji są jak zwykle ćwiczenia fizyczne.

Produkty Slim Fast

  1. Koktajle – środki odchudzające w postaci bardzo smacznych napojów o różnych smakach. W ofercie firmy znajdują się koktajle waniliowe, czekoladowe, truskawkowe, a nawet kawowe. Dostępne są w dwóch postaciach do wyboru: albo w wersji gotowej od razu do spożycia, albo sproszkowane – do przyrządzenia samodzielnie w domu. Wystarczy wtedy 2 łyżki proszku rozpuścić w szklance chudego mleka. Jeden napój Slim Fast dostarcza organizmowi ok. 200 kalorii. Zawiera niezbędne dla organizmu witaminy i minerały, błonnik oraz białko.
  2. Batony – dietetyczne przekąski, które również dostępne są w różnych smakach. Jeden taki baton to 100 kalorii, co niejednego dziwi, gdyż oblany jest czekoladą! Doprawdy, kusząca ta przekąska.

Należy pamiętać, że produkty Slim Fast mogą przynieść pozytywne efekty jedynie w połączeniu ze zbilansowaną, niskokaloryczną dietą. Zatem oprócz koktajli i batonów powinniśmy spożywać zdrowe posiłki, zawierające potrzebne organizmowi składniki. Znajdziemy je z pewnością w owocach i warzywach, w chudym mięsie, rybach i owocach morza, w serach i jogurtach. Zrezygnować należy, tak jak przy typowej diecie, ze słodyczy oraz słonych przekąsek.

Zalety oraz wady diety Slim Fast

Ścisłe trzymanie się zasad diety skutkuje utratą wagi, ale czy efekty będą trwałe? To zależy od nas samych. W zdecydowanej większości przypadków dawne kilogramy powrócą… Chyba że na dobre zmienimy nasze nawyki żywieniowe, pozostaniemy aktywni fizycznie i nie będziemy ulegać pokusom kulinarnym. Nie każdego na to stać… podobnie jak na produkty firmy Slim Fast. Cóż, ten sposób odchudzania do najtańszych nie należy.

Zaletą diety jest jednak fakt, że oszczędzamy czas, jaki musielibyśmy spędzić w kuchni.  Mamy gotowe napoje, które zastępują posiłek. Produkty w proszku także pozwalają na szybkie przygotowanie smacznego koktajlu. Gotowe przekąski w formie batonów to kolejne ułatwienie i oszczędność czasu. Dieta Slim Fast nadaje się więc idealnie dla osób zabieganych i zapracowanych.

W przypadku kiedy zakupimy sproszkowany produkt Slim Fast, będziemy potrzebować szklanki schłodzonego mleka - najlepiej chudego, o zawartości tłuszczu zaledwie 0,3%, ale dozwolone jest także mleko niskotłuszczowe (do 1,5% tłuszczu), ewentualnie mleko sojowe lub pozbawione laktozy. Jedną miarkę proszku (czyli dwie łyżki) mieszamy z mlekiem np. za pomocą blendera i otrzymujemy gotowy do spożycia pożywny napój. Dostarcza nam on około 230 kalorii, zawiera wiele witamin i składników mineralnych (ok. 30% naszego dziennego zapotrzebowania). W jego składzie znajduje się także białko, węglowodany, tłuszcze i błonnik w odpowiednich proporcjach.

Należy pamiętać, że napoje Slim Fast nie mają zastępować wszystkich codziennych posiłków. Aby odchudzanie było skuteczne, trzeba spożywać również tradycyjne, zdrowe pożywienie. Dieta wspomagana przez produkty Slim Fast powinna w sumie dostarczać od 1200 do 1400 kalorii w przypadku kobiet oraz od 1600 do 1800 kalorii w przypadku mężczyzn. Na śniadanie i obiad powinniśmy wypijać koktajl. Posiłek obiadowy możemy wzbogacić o warzywa. Natomiast kolacja ma być normalnym daniem złożonym ze zdrowych produktów i dostarczać w sumie ok. 600 kalorii.

Oprócz tego możemy pozwolić sobie na dwie przekąski w ciągu dnia, po 100 kalorii każda. W celu ułatwienia zadania wymyślono batony Slim Fast, idealnie nadające się na taką właśnie przegryzkę. Nie zapominajmy jednak o owocach czy orzechach, które również stanowią zdrową przekąskę. I jeszcze jeden ważny element każdej zresztą zdrowej diety, mianowicie odpowiednie nawodnienie organizmu. W tym celu należy pić średnio 2 litry wody dziennie. Nieodzownym uzupełnieniem diety są oczywiście ćwiczenia fizyczne, dostosowane do naszych możliwości.

Program odchudzający z wykorzystaniem produktów Slim Fast nadaje się dla osób zdrowych, aczkolwiek mających nadwagę. Natomiast chorzy, przyjmujący leki, powinni zawsze przeprowadzać kurację odchudzającą pod opieką doświadczonego lekarza. Podobnie jak osoby bardzo młode, kobiety ciężarne lub karmiące, ludzie mocno otyli.


Kategorie: Odżywianie, Diety


Pomóż innym znaleźć ten artykuł. Podziel się:


Chcesz być
na bieżąco?

Polub nas na Facebooku
i otrzymuj informacje o nowościach.

Ważna informacja

Materiały prezentowane w serwisie Curae.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie jest ich celem stawianie diagnozy czy sugerowanie metod leczenia. Pamiętaj, że publikowane tutaj artykuły nie stanowią fachowej porady medycznej. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu znajdujących się na tej stronie informacji, powinieneś skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: slim fast koktajl jak stosowac, slim fast koktajl wspomagajacy odchudzanie, slim fast apteka, slim fast opinie, dieta slim fast.